REKONŠTRUKCIA BYTOVÉHO JADRA, KÚPEĽNE ALEBO KUCHYNE?

0907 794 558

Okná bývajú obvykle pri rekonštrukcii prvé, ktoré sa rozhodneme vymeniť. Je to najrýchlejší spôsob ako si zvýšiť príjemný pocit z bývania v našom dome alebo byte.

Od nových okien očakávame najmä zlepšenie tepelnej pohody v byte a samozrejme aj príjemnejšiu manipuláciu pri  vetraní a umývaní. V súčastnosti, kedy sa vo veľkom realizujú komplexné obnovy bytových domov, je výmena okien podmienkou ďalšieho zateplenia budovy, keďže dodatočná výmena okien po zateplení celého bytového domu by mohla narušiť detail ostenia, a to si často vyžaduje opätovnú prácu zatepľovacej firmy a zvýšenie finančných nákladov.

Napriek tomu, že výmena okien je finančne náročná, práve v snahe ušetriť sa často stáva, že výber vhodného okna realizujeme len na základe zdanlivo finančne výhodných reklamných ponúk. Často to má ale nežiaduce následky v podobe orosovanie okien, vlhkých stien a vzniku plesní. Preto by sme pri výbere okien mali venovať pozornosť aj iným, pre výber naozaj kvalitného okna omnoho podstatnejším kritériám.

Typy podláhUrčite sa zhodneme na tom, že podlaha je základom každej miestnosti, tvorí neodmysliteľnú časť nášho domova. Podlahová krytina vzhľadom na plochu, ktorú zaberá, do značnej miery určuje štýl danej miestnosti, ale aj celého bytu či domu. Ak staviame nový dom alebo rekonštruujeme byt, či dom, určite sa nevyhneme otázke, akú podlahovú krytinu do tej - ktorej miestnosti zvoliť a podľa akých kritérií máme podlahovú krytinu vyberať. Určite sa chceme rozhodnúť správne, pretože podlaha nás bude doslova sprevádzať na každom našom kroku v našom domove.

Pri rozhodovaní o type podlahovej krytiny, ktorú použijeme v našom novom alebo zrekonštruovanom byte, musíme zvážiť niekoľko rozhodujúcich kritérí. Základná otázka znie - kam - do ktorej miestnosti chcem podlahovú krytinu použiť, či sa v daných priestoroch bude pohybovať aj náš štvornohý miláčik, prípadne koľko času sme ochotní venovať údržbe podlahy. Samozrejme vždy existujú alternatívy, ktoré nám budú naše rozhodovanie komplikovať, práve preto je potrebné mať aspoň základné informácie o jednotlivých druhoch podláh, ich výhodách, slabých stránkach, samozrejme zohľadňovať budeme pravdepodobne aj aktuálne trendy v bytovom dizajne.

 Pri výbere by sme samozrejme nemali podceniť kvalitu materiálov, ich životnosť, dôležitá je ale aj saotná pokládka, ako aj príprava podkladu.

Tekuté hydroizolácie pri rekonštrukcii bytuAko už zo samotného názvu môžeme vydedukovať, tekutú hydroizoláciu využijeme všade tam, kde sa predpokladá zvýšená vlhkosť, v byte je to teda hlavne kúpeľňa, toaleta, prípadne aj balkón alebo terasa, pri výstavbe alebo rekonštrukcii rodinného domu ju využijeme aj v práčovni, ale aj v ostatných priestoroch so zvýšenou vlhkosťou - ako sú napríkladad sauny.

Hoci máme v úmysle pri rekonštrukcii kúpelne, toalety aj kuchyne, použiť tie najkvalitnejšie materiály, často sa mylne domnievame, že nám obklady, dlažba a kvalitná škárovacia hmota nahradí aj hydroizoláciu. To však nie je celkom pravda.

Všetci si o sebe myslíme, že máme vkus, estetické cítenie a najmä sami najlepšie vieme, čo vo svojom byte potrebujeme. Toto všetko síce môže byť pravda, ale ani zďaleka to nemusí stačiť, a nemusí to znamenať, že zvládneme rekonštrukciu svojho bytu alebo domu najlepšie sami. V našej vysnívanej kúpelni chceme mať obrovskú vaňu, ale aj masážny sprchovací kút, samozrejme potrebujeme v kúpelni minimálne 1 umývadlo a je bezpodmienečne nutné začleniť do nej aj práčku prípadne sušičku. Kuchyňu si tiež chceme dať vyrobiť podľa svojich predstáv, aby bola splnená funkčnosť aj estetika, príprava jedla, ale aj príjemné a pohodlné stolovanie. My možno presne vieme čo chceme (aj to nie všetci), ale ako to posunúť ďalej? Pomocou vizualizácie bytu po rekonštrukcii.

Omietky sú tradičným a zatiaľ najčastejšie používaným spôsobom úpravy vnútorných aj vonkajších povrchov stavieb. Až po aplikácii omietky stavba pôsobí konečne dokončene a upravene. Omietka ale nie je len farebnou úpravou stien budov, ale je aj ich ochranou pred vonkajšími vplyvmi počasia. Je to akýsi kabát domu, ale aj stien v byte. Jej funkciou je nielen chrániť, ale mala by aj dobre vyzerať.

Keď sme už prešli celým tým náročným a namáhavým procesom výstavby alebo rekonštrukcie domu, prípadne sa z nášho holobytu snažíme urobiť útulný priestor pre bývanie, výber omietok je už tou povestnou čerešničkou na torte. Dnes sa vyrába veľa druhov fasádnych omietok, ktorých použitie sa líši v závislosti od typu konštrukcie a využitia stavby ale aj prostredia, v ktorom sa nachádza. Vybrať tú správnu môže byť preto veľmi náročné.

Základné rozdelenie omietok

Existujú rôzne pohľady na omietky a ich členenie. Môžeme ich deliť napríklad podľa postupu zhotovenia, podľa povrchovej úpravy, podľa spôsobu nanášaniam, podľa spôsobu použitia a iné. Väčšina laikov rozlišuje ale omietky zväčša len na vnútorné a vonkajšie, čo je samozrejme veľmi zjednodušené videnie, preto si skúsime predstaviť aspoň základné rozdelenie omietok.

Rekonštrukcia bytu môže byť prevedená mokrou cestou, alebo tzv. suchou cestou. Mokrá cesta je klasiké murivo (itong, ...), zatiaľ čo pri suchej ceste sa využívajú sadrokartónové dosky. Často sa však tieto dva procesy kombinujú, čo umožní využitie z oboch procesov to najlepšie.

 

Najčastejšie využitie sadrokartónu pri rekonštrukcii

Využitie sadrokartónu pri bytových rekonštrukciách je pomerne široké a v mnohých prípadoch aj veľmi výhodné. Sadrokartón sa najčastejšie používa na budovanie deliacich priečok, na obklad šikmých stien a stropov podkrovia, v panelových bytoch je veľmi časté aj jeho využitie na budovanie podhľadov, do ktorých sa jednoducho zabuduje nová elektroinštalácia pre bytové jadro. Do bytového jadra sa z dôvodu vyššej vlhkosti odporúča použiť špeciálny impregnovaný druh sadrokartónovej dosky. Hoci sa to môže zdať odvážne, na sadrokartónovú stenu možno umiestniť aj umývadlo, či zavesiť WC. Dôležité je ale použiť držiak zo sanitárneho programu a zariaďovacie predmety umiestniť v mieste nosného profilu sadrokartónového systému. V prípade závesného WC možno použiť originálny systém, ktorý sa po umiestnení iba „zakryje“ sadrokartónom. Ďaľšou dôležitou oblasťou použitia sadrokartónu je aj zvyšovanie požiarnej odolnosti iných stavebných konštrukcií, dodatočné zatepľovanie alebo jednoducho len architektonické dotvorenie interiéru.

Keď kúpime byt alebo dom, snažíme sa rekonštrukciou z neho urobiť domov. Domov pre seba, svoju rodinu. Rekonštrukciou bytu sa snažíme zhmotniť svoje predstavy o našom domove, či už dizajnové alebo funkčné. Najmä v starších bytoch a domoch býva rekonštrukcia rozsiahlejšia, zameriava sa aj na stavebné nedostatky, ktoré vznikajú vplyvom času, ale aj rozdielnymi požiadavkami doby. Už pred začiatkom rekonštrukcie musíme vediť, aký má náš domov byť. Náš byt musí byť pohodlný, štýlový, moderný. Ale aby sme sa v našom byte cítili ako doma, musíme sa v ňom cítiť predovšetkým bezpečne. Snažíme sa hľadať pocit bezpečia pre svoju rodinu, ale aj možnosť, ako zabezpečiť svoj majetok pred nepozvanými návštevníkmi.

Pri rekonštrukcii bytu väčšina z nás chce, aby každá miestnoť bola dokonalá. Snažíme sa, aby bola nielen funkčná, ale aj dizajnovo jedinečná. V súčastnosti sa často na dotvorenie jedinečného charakteru nášho bytu alebo domu využívajú rôzne dekoratívne prvky a techniky. V obývacej izbe môžeme využiť rôzne druhy maľby, dekoratívne tapety a vyšperkujeme ju rôznymi dekoratívnymi predmetmi, umeleckými predmetmi a podobne.

A čo keby ten umelecký predmet - pomyslený šperk bol zároveň aj funkčný? Toto sa nám môže pri správnom výbere podariť napríklad prie prerábke kúpeľne alebo kuchyne. Takým šperkom môže byť vodovodná batéria. Či už vyberáme vodovodné batérie do kuchyne, kúpeľne alebo WC, treba zohľadniť viacero faktorov. Samozrejme je tu technická a funkčná stránka. Tu sa musíme rozhodnúť, čo od vodovodnej batérie očakávame, k akému umývadlu ju budeme inštalovať a podobne. Pri prerábke bytu zohľadňujeme samozrejme i úspornosť batérií a budúce prevádzkové náklady.

Akustická pohoda je jedným z hlavných kritérií na zabezpečenie príjemného bývania. A  hoci sa to na prvý pohľad, respektíve na prvé počutie nezdá, v byte máme široké spektrum rôznych zvukov a hlukov. Začína to hlukom z ulice, ďalej rôzne zvuky od susedov až po hluk, ktorý vychádza z našej vlastnej kúpeľne.  Ďalším zdrojom hluku môžu byť dvere od výťahu a jeho hlasná prevádzka, dupot po schodoch alebo zvuky šíriace sa zo starých bytových jadier s nízkou zvukovou izoláciou alebo kroky susedov nad nami. Tieto „hluky“ sa šíria buď vlnením vzduchom a keď narazia na pevnú prekážku, jemne rozvibrujú aj jej častice a časť vĺn cez ňu prenikne, alebo priamym rozvlnením konštrukcie (kročajový hluk).  Už malý, stále opakujúci sa ruch nám môže naše bývanie pekne znepríjemniť. Nie je nič horšie, ako keď si večer po návrate z práce, musíme vypočuť rozhovor našich susedov, vŕzgania podlahy či postelí, zvukov tečúcej vody, splachovania záchodov a detí behajúcich ponad vaše hlavy. Tieto nepríjemné situácie sa však dajú aspoň čiastočne eliminovať.

rekonstrukcia kupelne a osvetlenieKúpeľňa je často najmenšou miestnosťou v byte či dome, ale nároky, ktoré sú na ňu kladené sa neustále zvyšujú. V kúpeľni spravidla začína aj končí každý náš deň. Nie náhodou sa prevažná časť rekonštrukcií bytu začína práve v kúpeľni. Už to nie je len čisto hygienickou záležitosťou, čoraz viac spĺňa aj funkciu relaxačnú a v neposlednej miere aj estetickú. Aby sme sa v našej novej kúpeľni po prerábke cítili naozaj dobre, musíme brať do úvahy všetky aspekty. Ako sa chcem v kúpeľni cítiť? V kúpeľni oceníme samozrejme teplo. Nie je nič príjemné, ak sa pri sprchovaní trasieme zimou, preto pri výstavbe alebo rekonštrukcii kúpeľne  dôsledne zvažujeme možnosti vykurovania. A čo tak svetlo? Najmä v panelákovej kúpeľni, do ktorej nemá možnosť prenikať denné svetlo prostredníctvom okna je táto otázka veľmi dôležitá. Ako správne zvoliť rozmiestnenie osvetlenia, ako zaistiť bezpečnosť, účinnosť a v ideálnom prípade aj úspornosť? Na čo máme dávať dôraz pri rekonštrukcii kúpeľne a ako najlepšie navrhnúť celú prerábku?

Kúpeľňa a toaleta patria k tým miestnosťam v byte resp. v bytovom jadre, v ktorých je najväčšia miera vlhkosti. Na vlhkosť pamätáme už pri výbere materiálov, ktoré budeme pri výstavbe alebo rekonštrukcii kúpeľne či rekonštrukcii celého bytového jadra používať, ale nesmieme zabúdať ani na dostatočné odvetranie. Prvotným signálom, že niečo nie je v poriadku môže byť aj obyčajné zarosené zrkadlo. Zdanlivá banalita, môže byť v prípade, že jej dlhodobo nebudeme venovať dostatočnú pozornosť, predzvesťou začínajúcich problémov. Už pri vlhkosti nad 60% sa totiž veľmi dobre darí pliesňam. Hodnoty v nedostatočne vetranej kúpeľni sa bežne pohybujú nad touto hranicou a pri kúpaní a sprchovaní dosahujú až 100%. Relatívna vlhkosť  by sa pritom mala pohybovať pod 50%, optimálna je 40 – 50%.

Legislatíva pri rekonštrukcii bytuPri plánovaní rekonštrukcie nesmieme zabúdať na povinnosti, ktoré nám ako majiteľovi bytu alebo domu vyplývajú zo zákona. Zákon č.50/1976 Z. z. o územnom plánovaní a stavebnom poriadku (Stavebný zákon) v znení neskorších predpisov hovorí: "Stavby, ich zmeny a udržiavacie práce na nich sa môžu uskutočňovať iba podľa stavebného povolenia alebo na základe ohlásenia stavebnému úradu." Na to, ktorá konkrétna povinnosť sa týka práve našej rekonštrukcie, vplýva najmä jej rozsah, v špecifických prípadoch, ako je napríklad rekonštrukcia pamiatkovo chránenej stavby, aj rozsah jej ochrany.

uvodnyPráve ste si kúpili "nový" byt či dom, alebo v tom svojom už pár rokov bývate a prestal sa Vám páčiť obklad v kúpeľni, vaňa už má tiež najlepšie časy za sebou a podlahové krytiny v byte prestali byť "in" ešte v minulom storočí? Rekonštrukciou bytu môžeme svoje bývanie výrazne zlepšiť a aj panelákový byt sa môže zmeniť na útulný, pohodlný a dizajnovo jedinečný domov pre Vás a vašu rodinu.

Učíme sa na vlastných chybách, ale múdri sa učia na chybách iných

Rekonštrukcia je náročná na plánovanie, čas, finančné prostriedky a jej konečný výsledok ovplyvní Vaše bývanie spravidla na niekoľko ďaľších rokov, možno aj desaťročí. Práve toto sú dôvody, pre ktoré je lepšie zabudnúť na známe porekadlo "učíme sa na vlastných chybách" a radšej sa poučiť z chýb, ktoré už urobil niekto iný a bol ochotný sa o ne podeliť. V prípade rekonštrukcie nás totiž chyby, či už naše vlastné rozhodnutia, alebo chyby pri vykonaní prác remeselníkmi, stoja nielen veľa peňazí a času, ale zväčša aj dlhoročný pohľad na ne.

V predchádzajúcich článkoch sme sa venovali pri rekonštrukcii kúpeľne najmä sanite a ostatným zariaďovacím predmetom. Dnes sa spoločne pozrieme na obklady a dlažby, ktoré využijeme nielen v kúpeľni, ale môžeme nimi nahradiť laminátovú alebo drevenú podlahu v miestnostiach, v ktorých predpokladáme zvýšené nároky na čistenie, vlhkosť a vyššiu odolnosť. Ide predovšetkým o kuchyne, vstupné chodby, ale vhodne zvoleným obkladom môžeme dotvoriť aj celkový dizajn bytu do originálnej podoby. Už niekoľko rokov renomovaní výrobcovia dokazujú že obklady a dlažby patria úplne všade, do akýkoľvek priestorov, v akýchkoľvek rozmeroch, tvaroch či farbách. Preto sú obklady a dlažby vhodným a zároveň i odporúčaným druhom materiálu, ktorý môžeme použiť pri rekonštrukcii bytu, bytového jadra, kuchyne alebo niektorej z miestností paneláku či staršieho domu, ktorý už potrebuje renovovať. Nezabudli sme i na schody a balkón, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou bývania v paneláku alebo dome.

malovanieRekonštrukcia bytu alebo domu je zložitý proces, v ktorom musia do seba zapadnúť viaceré časti. Najskôr môže pripomínať skôr demoláciu, všetko staré a nevyhovujúce musí ustúpiť našim novým predstavám o lepšom a krajšom bývaní. Potom začneme pripravovať stavebný materiál a prichádza samotná fáza budovania.

Konečný vzhľad interiéru z veľkej časti ovplyvní povrchová úprava stien a stropov vzhľadom na plochu, ktorú v byte zaberajú. Dnešným trendom sú kreatívne úpravy stien, ktoré vnesú do interiéru jedinečnú atmosféru, zdôraznia jeho osobitosť a vyzdvihnú vašu tvorivú nezávislosť. Maľba stien je dnes jednoducho moderná a spĺňa i tie najnáročnejšie požiadavky na vzhľad a taktiež požiadavku na zdravé prostredie.

Niekto má rád hladké a jednofarebné steny, ktoré dajú vyniknúť nábytku a doplnkom, iný dekoratívne motívy pomocou rôznych techník maľby. Alternatívou je i tapetovanie stien kvalitnými tapetami.

Rekonštrukcia kúpeľne na dlhú dobu ovplyvní komfort Vášho bývania a to, ako sa v nej budete cítiť. Preto pri rekonštrukcii kúpeľne postupujte podľa toho, čo všetko chcete zmeniť.

 
Rekonštrukcia kúpeľne

Návrh kúpeľne je dôležitý

Urobiť v malej kúpeľni miesto na práčku, sušičku, skrinku alebo osadiť väčšiu vaňu nie je také ťažké, ale návrh kúpeľne si treba dobre premyslieť.
 
Pouvažujte, kam pridáte sprchovací kút, ako získate viac svetla, kde bude vyhrievaný sušiak na uteráky... Pre starších ľudí môže byť dôležitá bezbariérová kúpeľňa, hydromasáž alebo perlička. Vo viacčlenných rodinách treba niekedy pridať ďalšie umývadlo alebo druhé WC, bidet či bidetovú sprchu.

Vhodné je využiť i služby návrhu kúpeľne v predajniach s obkladmi a dlažbami, kde Vám architekt /dizajnér spracuje Vaše požiadavky a dá Vám vizuálny výstup – obrázok, na ktorom bude nakreslená nová kúpeľňa aj s náhľadom na zvolený obklad, dlažbu a sanitárne zariadenia (vaňa, sprchovací kút, WC, bidet, ...).
 
Ako na to aby ste mali modernú, príjemnú a funkčnú kúpeľňu - to sa Vám posnažíme poradiť v ďalšej časti nášho blogu.

Určite sa s ňou stretol každý z nás a niektorí s ňou bojujú neustále a bez výsledku. V nasledujúcom článku si povieme, aký má vplyv na naše zdravie, ako s ňou zatočiť a či existuje nejaká prevencia proti tejto zákernej hube.

Čierna pleseň  je označovananá za jednu z najškodlivejších plesní a rastie na stavebných materiáloch, ideálne podmienky pre jej šírenie sú teplo a vlhko. Tento druh huby je pre zdravie veľmi škodlivý, spôsobuje rôzne dýchacie, kožné a iné zdravotné problémy. Čierna pleseň je označovaná za najnebezpečnejšiu pre naše zdravie, jej spóry sa šíria vzduchom, ktorý dýchame a toxíny, ktoré táto huba produkuje sú veľmi toxické a u niektorých ľudí môže vyvolať prudkú pľúcnu infekciu a v krajnom prípade spôsobiť až smrť.

 

Ako sa jej zbaviť?

Hlavne ju nesmieme nasucho utierať, či kartáčovať, pretože by sme spóry tejto plesne ľahko rozšírili ďalej a hlavne by sme sa poriadne nadýchali. Odstrániť ju môžeme použitím prípravku, ktorý je priamo určený na plesne ako Savo proti plesniam alebo Savo proti plesniam Kúpeľňa. Ak niekto chce použiť prírodný prípravok, tak môže nájsť na trhu výrobky z „múdrej huby“ Pythium oligandrum. Táto huba parazituje na čienej plesni, kým ju úplne nepohltí.

Riešením je aj výmena napadnutého silikónu, či škárovacej hmoty (samozrejme po čiastočnom odstránení čiernej plesne) ale ak nebudeme dbať na prevenciu a iba odstraňovať dôsledky, toto riešenie je iba dočasné, pretože pleseň sa znova objaví.

Ak aj vy patríte medzi ľudí, ktorí či už z nevedomosti, alebo z pohodlnosti, si mýlia kanalizáciu s odpadkovým košom, tak si prosím prečítajte nasledujúce riadky, ktoré vám pomôžu ušetriť nemalé finančné prostriedky, urobiť niečo pre životné prostredie a okrem toho aj eliminovať množstvo hlodavcov žijúcich v kanalizačných prípojkách.

 

obr11-300x300Najskôr začnem tým, čo rozhodne nepatrí do odpadu (ani do drezu, ani do WC misy):

Žiadne oleje, tuky, masti, ropné produkty, umelé hnojivá

Žiadne látky, ktoré môžu vyvolať infekciu, rádioaktivitu, ani látky spôsobujúce nadmerný zápach

Žiadne pevné predmety, či už z dreva, plastu, gumy, textilu…

Žiadne lieky ani zvieracie fekálie

Ak má váš byt pár desiatok rokov, je najvyšší čas vymeniť elektrické rozvody,pretože za tú dobu  sú už znaelektrina-300x225čneopotrebované a nehovoriac o tom, aké množstvo elektrických spotrebičov používame dnes oproti minulosti, keď sme mali nový byt, tých spotrebičov bolo minimálne oproti súčasnosti. Ističe už len ťažko zvládajú taký odber elektriny a spolu so starými rozvodmi sú mnohokrát aj životu nebezpečné. Tiež všade prítomné predlžovacie káble nie sú ani príliš estetické, ale nie je to ani príliš bezpečné, pretože častokrát sa o ne môžeme potknúť a spadnúť. Preto je potrebné vymeniť elektroinštalácie.

 

Ak robíme rekonštrukciu bytu, nemali by sme opomenúť výmenu elektrických rozvodov, pretože ak si dáme nainštalovať napr. laminátové, či drevené podlahy a po čase sa rozhodneme pre výmenu elektroinštalácií, tak sa nám môže veľmi ľahko stať, že sa nám tie podlahy poškodia napriek tomu, že ich pozakrývame kartónmi, pretože pri vysekávaní drážok pre kabeláž, sa úlomky betónu môžu dostať aj pod kartóny a poškriabu nám podlahu.

Dnes vyzerá dispozičné riešenie priestoru nášho sladkého domova úplne odlišne, ako tomu bolo v minulosti. Ako plynie čas, mení sa osadenstvo bytu, pribúdajú noví členovia rodiny a tí ostatní stárnu a niektorí kvôli zhoršenému zdravotnému stavu potrebujú úplne inak vyriešiť svoj priestor.

 

Kedysi žilo viac generácií pod jednou strechou a bola to bežná prax, dnes chceme mať svoje vlastné hniezdočko sami pre seba. Ekonomické dôvody nás však často dovedú k riešeniu, že musíme zdieľať svoj domov aj so svrodina1-300x171ojimi rodičmi, prípadne prarodičmi a preto je veľmi dôležité, aby si každý člen domácnosti našiel svoje miesto a mal svoje pohodlie a samozrejme aj svoje súkromie. Ak máme rodinný dom, riešenie je jednoduchšie v tom, že môžeme pristavovať, nadstavovať, prípadne si z podkrovia urobiť nový byt, ak však bývame v bytovom dome, musíme si poradiť iba s takou plochou, akú obývame, byt si nezväčšíme a preto musíme nájsť iné, pre nás vhodné riešenie – zbúrať priečky, či postaviť nové, ale nesmieme zabudnúť na to, že ak chceme zasahovať do nosných priečok, musí nám to odobriť statik a musíme požiadať o stavebné povolenie.

 

Ukážky nami realizovaných rekonštrukcií bytových jadier, kúpeľní a bytov spolu s prebiehajúcimi súťažami nájdete vždy na našej Facebookovej stránke www.facebook.com/bazystav.

FB BAZYSTAV

Zapojte sa vyhrajte 111,-€ + balíček čistiacich prostriedkov pre Vašu kúpeľňu - stačí ak nám zašlete fotografiu (max. 2ks) Vašej novozrekonštruovanej kúpeľne od firmy BAZYSTAV a ste v hre.

SÚŤAŽ

Prehľad nami realizovaných rekonštrukcií bytových jadier, kúpeľní, kuchýň, bytov a interiérov domov našich zákazníkov. Spokojní zákazníci nás odporúčajú svojim známym a množstvo realizovaných prác je našou dobrou vizitkou.

FOTOGALÉRIA